Adımlar

loko

Bir gün denize açılan balıkçılar tarafından iki yalın ayağın, denizin üzerinde yalnız başlarına yürüdükleri görüldü. Yürümekten bezmiş ufak adımlar atıyorlardı. Balıkçılar bu manzarayı tümüyle ilginç buldu ve oltalarına bir balık beklerken onları seyre daldılar.

İki yalın ayak, arkadaşlar arasında bahsedilen şu ‘ufku’ görmek için bu yolculuğa çıkmışlardı. Fakat, kıyıdan uzaklaştıkça yorgun düşüp cesaretlerini kaybetmişlerdi. Bir balıkçının düşmanca bakışlarına maruz kaldıklarından haberleri yoktu. Balıkçı ise, yelkeninden seslendi: “Birbirlerine uyum sağlayamayan iki ayak(!)” dedi ve “Ne işleri var burada bunların?” diye ekledi.

Bunu duyar duymaz ayaklardan biri, okyanusları aşmak için geldiğini unutarak her attığı ufak adımda denizde batmaya başladı. Diğeri yalnız kalıp daha büyük adımlar atmaya başladı ve ona heyecanla, “İşte, karşıda ufuk görünüyor!” dedi.

Diğeri ise etrafındaki yosunlardan iğrenerek yüzeye çıktı ve “Dediğin her ne ise kardeşim, lütfen tekrarlar mısın? Denizin altında bulanık duyuluyor.” dedi.

“Bak, eğer ufku görmek istiyorsak ki tek amacımız bu, büyük dalga boylarını aşmamız gerek. Bu yüzden de daha büyük adımlar atmalıyız…” dedi. Ve birlik olup aynı ritmi bozmadan okyanusları aştılar…

 

 

Adımlar” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s