Bulutun Altında

Bulut, farklı bir basınç dalgasına tabi tutularak yoğunlaştı ve damla damla yeryüzüne düşmeye başladı. Islattığı adam bu durumdan memnundu çünkü artık göz yaşlarını saklamak zorunda değildi. Geleceğe dair en ufak bir mutluluk beklentisi kalmadığı gibi, aklında dönüp duran kişiyi de tanımıyordu. Neredeydi ki bu kadın? Adı neydi? Nelerden hoşlanırdı?
Çenesini sıkmış bir vaziyette kaldırımın kenarına kadar sendeledi ve hızla yanından geçen tır kornasıyla yüreğini bir kez daha parçaladı. Henüz aklına düşmüş ve tanışmak istediği kadını hayal ederken bir trafik kazası kurbanı olmak istemezdi.
Ya da isterdi! Bu yalanına doyum olmaz dünyada kim kendisini görecekti ki? Nasıl gerçek kalabilecekti yalnızlığından sıyrıldığında? Azap dolu günlerine bir yenisi daha eklensin diye mi yaşayacaktı? Tabii ki de hayır.
Fakat bu hayattan da göç etmeyecekti. Tatminsizliği ve belirsizliği ile bu hayatı kabullenip çenesini sıkmaya devam edecekti. Ta ki bir baskası daha yüreğini parçalayıp ona çığlık attırana dek! -S. Ü.

Bulutun Altında” için bir yorum

  1. Yazma isteği ne güçlü bir tutkudur. İnsanın bir türlü peşini bir türlü bırakmayan. Ve her yazdığında kendinden kayboluşun dertlerini tınılarını dışa doğru açan. Ve anlaşılmazlık. Ve anlayan var mı? Neyse fazla uzatmayım. Güzel

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s