Yeni Yıl Kıyaslaması

 

2017-01-02-4
Hoşgeldin 2017

           Hilal 2017 yılı için beklenmedik şekilde yenilendi. 2016′ nın son gününe kadar gelecek yıldan ümidi yoktu. Ama artık geçmişinden ders alarak, umut içinde yol almaya hazırlandı.

Yeni yılın ilk Pazartesi sabahında, iş için erkenden duş aldı. Gözleri mahmur hazırlanıyordu. Yeni aldığı ağır ve renkli kabanını giydi. Sıcacık ve mutlu hissediyordu içinde.

İşe giderken ufak bir karar aldı; her yolculukta kafasında beliren kaza endişesinden kurtulacaktı. Kendini rahat bıraktı. Kulaklığındaki müziğe odaklandı. Şimdi diğer yolcular gibi rahat hissediyordu. Heyecanlandı yeni yıl için!

İşyerinde bir sürü işi az bi’ zaman diliminde bitirdi. Yeni yıla ait hazırlanması gereken bazı listeleri hazırlıyordu. Tablo Temmuz ayına kadardı. Durdu, düşündü.. Tertemiz, bomboş sayfalar. Biz dolduracağız, yazıp çizeceğiz. Heyecanlandı yeni yıl için!

Geçen sene gözyaşları hiç olmadığı kadardı. Şimdi kederler geride kalmıştı. Hatta hatırlanmayacak şekilde raflardan atıldı.

Her zaman yoksul kesime karşı dramatik sahnelere şahit olmuştu. Onlara kucak açmak istiyordu. Şimdi ise on bir tane Suriyeli öğrencinin gönüllü ablası oldu Hilal.

Aynı zamanda iş ve okul yorsa da, olgunlaştırıyordu Hilal’ i. Hayatı düzene girdi, önemli taşları yerine oturttu.

Bir terör olayı varsa, Hilal tıpkı 16 yaşındaki gibi başkalarının Counter oynamasını seyredalacaktı. Hiç haz almazdı bu oyundan.

Yine yeniden, daha fazla kitaplara sarılmalıydı. Bu da gerçekleşecekti 2017′ de.

Hilal’ i geçen sene tırmandığı basamaklar zorladı, bitkin düştü Hilal. Ama şimdi geçmişi renkli yüzü ile hatırlama, çıktığı bu yüksek basamakta keyifle o yaptıklarının meyvesini yeme zamanı. Tadını çıkarma zamanı!!

Yeni Yıl Kıyaslaması” için bir yorum

  1. Hayatla ilgili endişelerim olduğu gibi, umudumda her zaman var. Bu konuda bir sözümü belirtmeden geçemeyeceğim. ” Hayat insanlara tecrübe edindikçe iyi veya kötüyü ayırt etmez. Kötüsü de tecrübedir. Fakat iyinin değerini bilmek daha iyi bir deneyimdir.” Yolun açık olsun değerli dostum..Sevgiyle kal. Sevenlerinle sıcak kal. Allaha emanet ol. Sevgilerimle..

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s