Sevimli Hayalet

 

casper

Çizgi film diyarında, yüzlerce, binlerce karakter vardır. Ben ise bunların arasından en çok Casper’ ı kendime yakın bulurum.

Çünkü, bu çizgi filmin başında öğretmen, hayaletlerin görevinin insanları korkutmak olduğunu söyler. Ardından bir yarışa tabii tutar. Casper ve biri hariç tüm hayaletler, insanları korkutur ve bundan müthiş keyif alırlar. Sevimli hayalet Casper, kötü olmak istemez. İnsanları üzmek istemez. Bu yüzden diğer hayaletler tarafından dışlanır ve türlü oyunlarla tuzağa düşürülmeye çalışılır.

Toplumda öyleleri var ki, bu öğretmenin dediğini gerçek hayatta harfi harfine yerine getirirler. İnsanları korkutunca iyi not alacakmış gibi müthiş bir çırpınma ile, diğerlerinin mutluluğunu bozmaya yeltenirler.

Benim gibi Casper; insanlara köstek olmayı değil de insanlarla dost olmayı tercih ediyor. İnsanların kalbini incitmeme, üzmeme taraftarı. Çünkü o iyi kalpli ve bu da onu sevimli kılıyor… Şimdi elime bir güç verin ve ben bu çizgi film karakterine dönüşeyim: Sevimli Hayalet Casper!

Sevimli Hayalet” için 8 yorum

  1. ben ce de çok güzel. ama o hayalet olmanın gereklerini yapmayıp yoldan sapıyor. biz insan olarak da herkes casper olmuş 🙂 yapılması gerekenleri değil yapılmaması gerekenleri yapmakla meşguluz. aslında doğruyu yapıyor olmak casper gibi bizi yanlızlaştırmış değil mi. dediklerine katılarak eklemek istedim emeğine sağlık…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s