Balerin

Screenshot_2016-05-06-00-52-51-1-1-1Resim çizmeye yeteneğim olduğu söylenemez. Halbu ki ben ne çok isterdim, bir piyanonun ritmiyle kalemimi oynatmayı.. Hem piyanonun verdiği hazla resmimde sınırlara yer olmazdı. Sınırları olmayan bir şeyi, mesela bir duyguyu.. belli çizgilere nasıl sığdırabilirim?
Bunun için önce bir kumsalda balerin çizerek başlıyorum.
Gri, renksiz, sıradan bir duvarın önünde, dansa başlamak üzere duruyor.
Duvara, ‘akrep ve yelkovanı olmayan bir duvar saati’ çiziyorum…
Etrafına gelişigüzel notalar çiziyorum. Renklerle, çiçeklerle süslüyorum, karşısına geçip bakıyorum, şimdi pek bi rengarenk!
Peki balerin hangi duygu için orada? Sevinci mi yaşıyor, çünkü duvarın yeni hali hoşuna gidebilir. Yoksa yoksa.. hüznü mü? Belki de önceki duvar hâlâ aklındadır… Bilmiyorum,  gülümsemiyor; dansa odaklanmış bir edayla duruyor… Bilmediğim için duvara ‘boş kapağı olan bir kitap’ çiziyorum ve resmi tamamlıyorum.

 

Balerin” için 8 yorum

 1. Duygu armonisi rengarenk…. Balerin içindeki müziğe o kadar dalmış ki notaların içinde kaybolmuş müziği kendine has bence derin dondurucuda inatla sakladığı ne kadar gereksiz şey varsa atmalı ritmi bozan onlar…. 🙂

  Beğen

  1. Meleğim ya kıyamam 🙂 Başka yazılarıma da göz at, eleştiriler benim için değerli, bloğunu okuyacağım:)

   Beğen

 2. Bir sahilde balerin. Ama duvardan fark edemiyor, doğru. Ne kadar sahilde olsa da karamsar bir iç dünyası vardı. O duvar karamsarlığını ifade ediyordu. Bir duvar örmedim çünkü sahilin tadını çıkaramıyordu. Duvarı renklendirdim, yani onun iç dünyasını canlandırmak istedim. Ama onun ne tepki verdiğini sonuca yazmadım ve belirsizlik dedim. Üzgün mü yoksa artık mutlu mu.. belirsiz, demek istedim. “Belki de iç dünyama insanların ne denli yaklaştırdığımı” anlatmaya çalışmışımdır.:) Evet üzgünüm ama bu benim iç dünyam ve yardımı kabul etmiyorum. Mutlu gibi görünsem yapmacık olmaz mı? İşte bunun gibi:) Yorumun için teşekkür ederim kardeşim, seni kalbim kadar derinden öpüyorum:)

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s